Od początku lat dziewięćdziesiątych z mozołem kolekcjonujemy różne przejawy polskiej aktywności reklamowej. Od trzech lat aktywnie uczestniczymy w cyklu wystaw warszawskiej Nocy Muzeów, koncentrując się na ekspozycjach prezentujących polskie reklamy okresu międzywojennego.
Manifest Polskiego Muzeum Reklamy dowodzi między innymi: „…jak kiedyś, tak i dziś reklama – piękna graficznie, wyrafinowana językowo, ale i zgrzebna, anachroniczna i marna – jest świadectwem pragnień i marzeń potencjalnej klienteli. Staje się drogowskazem w pogoni za wiecznym zdrowiem, pięknem i lepszym życiem jej współczesnych; „…reklama nie musi być głupia, kłamliwa i natrętna. Jeśli zbudujemy rzetelny fundament, wesprą się na nim pokolenia twórców i odbiorców – wzajemnie swoje role i potrzeby rozumiejąc. I uczynią z tej budzącej często negatywne dziś emocje rozkrzyczanej formy, sztukę prawdziwą – użytkową”.
Zapraszamy do obejrzenia video relacji ze współpracy Warszawskiej Szkoły Reklamy i Polskiego Muzeum Reklamy przy okazji Nocy Muzeów 2014 i 2012!