Aleksandra Grembocka

Grafika, od 2013

Warto wybrać WSR, ponieważ jest wiele specjalizacji, które pomogą w rozwoju zainteresowań, oraz pokażą inne, nowe spojrzenie na naszą pasję. Atmosfera w szkole jest bardzo przyjacielska, nie ma problemu z załatwieniem wszystkich niezbędnych formalności, spraw organizacyjnych itp.

Aleksandra GrembockaNauka w WSR otworzyła mi oczy na wiele ważnych zagadnień nie tylko związanych z grafiką, lecz także z fotografią. Zainspirowała mnie do tworzenia nowych projektów. Ukończyłam 1 rok i wspominam go bardzo dobrze, nie mogę się doczekać, aż dowiem się, co przyniesie kolejny.

Moją pasją jak łatwo się domyślić jest fotografia i grafika. ;) Fotografią „zaraził” mnie mój tata, który od wielu lat się nią pasjonuje. Pokazywał mi swoje pierwsze fotografie wykonane techniką analogową oraz ciemnię, którą sam stworzył. W urodziny wręczył mi swój stary aparat analogowy, od którego zaczęłam zabawę z fotografią. Po ukończeniu gimnazjum wiedziałam, że chcę kształcić się w tym kierunku, dlatego wybrałam Technikum Fototechniczne w Warszawie, gdzie nabyłam wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Uczono nas obróbki komputerowej, a także tworzenia różnego rodzaju projektów graficznych - w ten sposób narodziła się moja druga pasja: grafika, którą do dziś kontynuuje dzięki WSR.

Dużą inspiracją były dla mnie praktyki odbyte w studiu Las, asystowałam przy sesjach z najlepszymi fotografami, m.in. Aldoną Karczmarczyk, Izą Grzybowską, Adamem Plucińskim. W WSR zainspirowały mnie zajęcia z Piotrem Królem, który pokazywał nam swoje projekty, omawiał na forum prace kolegów, co dało mi dużo do myślenia i zapał do poprawienia swoich błędów.

Pierwszym moim ważnym osiągnięciem było wyróżnienie WSR w wystawie prac słuchaczy „Mistrz i uczeń potęga twórczości”.

Nie sądziłam, że moja praca zostanie doceniona wśród innych. Obecnie nigdzie nie pracuje, uczę się i tworzę portfolio. W przyszłości chciałabym powiązać fotografię z grafiką i w pełni się w tym realizować.

Szkoła jest nastawiona przede wszystkim na praktykę, jest wiele ćwiczeń i warsztatów, które rozwijają nasze umiejętności.


Oceń:

Aleksandra Grembocka

  • Aktualnie 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ocena: 5.0/5 (2 głosy)